Logo
Avaleht > Uudised > 

Aloha Honolulu Marathon!

Aloha Honolulu Marathon!

Tallinna lahutab Honolulust ca 11 000 km. Vahemaa muudab koha eksootiliseks ja isegi nagu kättesaamatuks. Hawaii saarestik on spordi poole pealt meile kõige paremini teada ehk täispika triatloni maailmameistrivõistluste koduna, Hawaii Ironman`ina. Vähem teatakse, et seal joostakse aastas korra ka maratoni.

Jooksupartner koostöös reisibürooga Wris on otsustanud ette võtta väljakutse viia 2014. aastal 10 eestlast Honolulu maratoni jooksma.

Hawaii moodustub peamiselt kuuest saarest ning on maailmakuulus oma ilu ja meeldiva kliima poolest. Seal on sügavad sinised veed, briljantselt värvilised lilled, kaunid palmipuud ja võimsad kosed. Jahedad Vaikse Ookeani tuuled hoiavad Hawaii ilma aastaringselt meeldivalt mahedana.
Maailm ei tundnud Hawaii saari enne aastat 1778, mil Briti väejuht kapten James Cook seal randus. Kohalikud valitsesid saari kuni aastani 1800, kuni piirkond läks Hawaii kuninga juhtimise alla. 1894 sai saartest Vabariik. USA valdusse läks Hawaii aastal 1898 ja USA territootiumi osaks sai 1900ndal aastal.

Honolulu, linn, kus maraton toimub, on suuruselt Ameerika linnade seas üheksandal kohal. Honolulu maratoni korraldatakse aastast 1973 ja see on suuruselt kolmas maraton USA-s meelitades igal aastal rajale umbes 30 000 osalejat. Võistluse teeb unikaalseks ka asjaolu, et korraldajad ei ole pannud limiiti ei osalejate arvule ega maratoni läbimise ajale. Sel aastal toimub maraton 14. detsembril. Oma troopilise kliima tõttu antakse maratonile start hommikul kell 5. Hawaii kultuurimõjutusi kohtab kindlasti rajal küllaga, nii muusikute kui kaasaelamise näol, mis annab ka üritusele hoopis teistlaadse miljöö.

Maraton stardib
Ala Moana Boulevardilt, mis Hawaii keeles tähendab “tee ookeani ääres.” See fraas sobib kirjeldama kogu maratoni rada. Maalilised vaated ookeanile saadavad jooksjat kõikjal rajal, mis kulgeb mööda maailmakuulsat Waikiki rannikut. Viimastel kilomeetritel möödub rada populaarsest surfialast Cliff’ist, Diamond Head majakast ja Kapiolani pargist ning lõpeb finišialaga Waikikis Sans Souci ranna ja Waikiki akvaariumi lähedal. Rajakaardi ja teeninduspunktide paiknemisega saab tutvuda SIIT


Maratoniks valmistumine on nõudlik ja detailiderohke tegevus. Et kõik ideaalselt sujuks, peab ka ettevalmistus olema täiuslik. Reisi eripakkumisena saab Honolulu maratonile registreeruja Jooksupartneri treenerilt soovi korral ettevalmistuskava, mis kuulub reisipaketi hinna sisse!Reisiinfo
:
Hawaiile lendame kahe ümberistumisega Tallinn-Frankfurt-San Fransisco-Honolulu. Äralennu kuupäev on 9. detsember. Tagasilend 15. detsember New Yorgi ja Frankfurdi kaudu. Tagasi kodus oleme 17. detsembril.

Majutus Honolulus:
Peatume Courtyard by Marriott Waikiki 3*hotellis, mis on kujundatud šikis saare stiilis. Hotellis saab lõõgastuda noorendavas spaas või välisbasseinides, soolabasseinis ja mullivannis või fitnesskeskuses. Tasuta wifi ja kiire internetiühendus on saadaval kõikjal hotellis. Olemas on ka äriruum, kus on võimalik kasutada arvuteid ning vajadusel printida. Mugav asukoht, jalutuskäigu kaugusele jäävad Waikiki rand, kaubanduskeskused, parimad restoranid ja põnev ööelu.

Kohapeal on igaühel võimalik osaleda erinevatel ekskursioonidel, mida kindlasti soovitame teha, kui nii kaugele juba sai tuldud. Valikus on näiteks Pearl Harbor/Arizona Memorial linnaekskursioon, surfibuss põhjarannikule koos surfitunniga, Hawaii Luau (kohalikud pidustused) Oahu põhjarannikul ja päikeseloojangu kruiis Waikiki ranna lähistel koos õhtusöögiga. Ekskursioonide hinnad kõiguvad 35 eurost – 70 euroni.

Reisi maksumus kokku on 2480 eurot ning sisaldab edasi-tagasi lendu, majutust 7 päeva ja maratonile registreerimist.

Kontakt:
Krista Esta
Wris Reisibüroo/Wris Travel Agency
E-mail: krista.esta@wris.ee
Ph +372 612 9169
Mob +372 5117486
Fax +372 612 9120

Maratonist video: