Logo
Avaleht > Uudised > 

Maratonile - armastuse linna Pariisi!

Maratonile - armastuse linna Pariisi!

Linna ajalooline südamik on Cité saar. Selle vanimad ehitised – endine piiskopi- ja kuningaloss, Sainte-Chapelle (Püha kabel) ja Notre-Dame (Jumalaema kirik) – pärinevad keskajast. Muud linnaosad, mida Pariisis on 22, ümbritsevad saart ringikujuliselt.
Seine'i jõgi jaotab linna põhjapoolseks paremkaldaks ja lõunapoolseks vasakkaldaks. Nüüdisaegne linnakeskus paikneb Seine'i paremal kaldal. Selle telje moodustavad endine kuningaloss Louvre (nüüdne kunstimuuseum), Concorde'i väljak, peatänav Champs-Élysées' avenüü ja kiirjalt lähtuvate tänavatega Charles de Gaulle'i väljak. Viimase keskel on Arc de Triomphe (triumfikaar), 1920. aastast asetseb selle all tundmatu sõduri haud. Paremal kaldal paikneb ka Montmartre, omal ajal vaimuelu-, nüüd eeskätt meelelahutuslinnaosa.
Seine'i vasakul kaldal asuvad teadusasutuste, kirjastuste ja raamatukauplustega Ladina kvartal ja endine kunstnike linnaosa Montparnasse. Üle Seine'i viib 33 silda. Pariisi vanim säilinud sild on Pont Neuf. Linna servas asuvad suured pargid Boulogne'i ja Vincennes'i mets. Arhitektuuriansambleist on tuntuimad renessansiaegne Vogeeside väljak, klassitsistlik Concorde'i väljak ja südalinna suurim haljasala Marsi väljak, kus kõrgub Pariisi sümbol Eiffeli torn.
Pariisi suurimale kalmistule Père-Lachaise'i kalmistule on maetud kuulsaid poliitika- ja kultuuritegelasi, sealhulgas eesti kunstnik Eduard Viiralt.

Eesti rekordi rada

41. Schneider Electric Paris Marathon toimub aprilli teisel nädalavahetusel, 9ndal aprillil. Kohal on maailma jooksjate tipp, samuti kümned tuhanded kohalikud ning üle maailma kokku tulnud jooksjad, et kogeda jooksu, nautida Pariisi tänavaid ja vaateid. Siin on raja ääres jooksjaid ergutamas ja toetamas tuhanded entusiastlikud pealtvaatajad ning korraldajaid ja jooksjaid abistamas üle 3000 vabatahtliku..

Pariisi Maratoni rada on tuntud kui üks populaaremaid maratoniradu maailmas. Aastal 2016 oli stardis 57 000 jooksjat. Huvitav statistika toob välja, et neist tuhandetest oli 25% naisi ja 75% mehi, jooksjate keskmine vanus on meestel 41 ja naistel 40. Rajal on esindatud jooksjaid 144-st riigist üle maailma.

2016 aasta maratoni võitja on Cybrian Kotut ajaga 2:07.11. Võrdluseks – just Pariisis on 2002. aastal Pavel Loskutovi poolt joostud Eesti rekord maratonidistantsil ajaga 2:08.53. Pariisi maratoni rajarekord on joostud ajaga 2:05.04 ja seda 2014. aastal.

Tasemel korraldus Pariisis

Maratoni registreerimistasus sisaldub muu hulgas:
• Rinnanumber
• Kiibi rent ja ajavõtt
• Toitlustus rajal
• Medal

Teeninduspunktides rajal pakutakse vett, spordijooki ja süsivesikuterikkaid snäkke, puuvilju jpm. Samuti on võimalus end veega värskendada.

Stardikoridori saab maratonile registreerimisel vastavalt soovitava finišiaja järgi valida endale ise, v.a. eliitgrupi ning esimese, punase koridori, millesse pääsu tuleb varasemate tulemustega tõestada.

Reis koos Jooksupartneriga

Pariisi kohale lendame reedel, 7. aprillil, tagasilend esmaspäeval, 10. aprillil.
Majutuskohaks on nelja tärni hotell Victor Hugo Paris Kléber, mis asub 1,5 km kaugusel maratoni finišist ning 1,5 km kaugusel stardist ning kus viibime 3 ööd.

Majutuse hind on 285 eurot. Kaasas on ka Jooksupartneri treener, kes viib kohapeal läbi ühise soojendustreeningu ja on nõu ja jõuga abiks. Lennupiletid ei sisaldu reisi hinnas, need palume osalejal endal osta.
NB! Maratonile regsitreerimine ei sisaldu reisi hinnas, palume osalejal registreeruda Pariisi Maratoni kodulehel

Registreerumiseks kirjutada palun: klubi@jooksupartner.ee
Kohtade arv on piiratud!

Sinuga jooksurajal,
Jooksupartner