Logo

Lugemisvara

Tänapäeva korralik spordivarustus on kallis. Samas täidab ta Teile enneolematult vajalikku eesmärki. Tihti juhtub, et inimene on endale soetanud kalli varustuse, kuid see osutub temale mittesobivaks. Enda teadmatusest ollakse pahased nii müüja kui ka tootja peale, kuna jalats või riie ei täida õiget eesmärki ja ootusi.

Lisaks - kuidas joosta ilma vaevusteta?
Jooksjad on kõrgelt motiveeritud, võik öelda et isegi pisut sõltlastest sportlased, kelle suurimaks sooviks on olla rajal ning joosta parimaid aegu. Kui nad peavad vigastuse tõttu jooksurajalt eemale hoidma, on nad aga väga õnnetud.
Jooksmisel saavutatud suurepärane tulemus on saavutatav vaid läbi pideva regulaarse treeningu, õige toitumise, hea biomehaanika, piisavalt tugeva lihasjõu-, vastupidavuse- ja koordinatsiooni, õige keha kontrolli ning kiirustreeningutega. Tasakaal eelpool nimetatud faktorite vahel tagab vaid ideaalse soorituse.
Kahjuks vaevavad sportlasi sageli spordiala spetsiifilised probleemid. Jooksjate puhul on nendeks kaebusteks enamasti kas alaseljavalud, “Jooksja põlv”, valulikud sääre eesmised lihased või põletikuline ahhilleuse kõõlus ning hüppeliigese nihestus, mis tekib hõlpsasti just lohakatest ja hooletustest liigutustest.

Allolevatelt teemadelt üritamegi Teile selgust tuua kirjus spordikaubanduse maailmas. Kirjeldame asju millega seoses on meil omal kogemus olemas. Lisaks kirjatükid, millest võib olla kasu vgastuste hoidumiseks ning parema lihastoonuse saavutamisel.