Logo
Avaleht > Uudised > 

Tempo, tempo, tempo - Zürich Marathon!

Tempo, tempo, tempo - Zürich Marathon!

Sel aastal toimusid Zürichis Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus, kus joosti ka maratoni. Tiitlivõistluste rada oli teatavasti raske ja mägine. Aprillis toimuv Zürichi maraton peetakse aga hoopis laugel rajal ja osalejatele lubatakse võimalust joosta häid aegu ja rekordeid. Läheme nuusutame üheskoos selle linna hõngu ja anname endale võimaluse uuteks sportlikeks saavutusteks.

Zürich on Šveitsi suurim linn, kus elab üle 1 miljoni elaniku. Linn asub Limmati jõe ääres ja Zürichi järve loodeserval. Maratoni rada kulgebki suures osas järve kaldal, tiirutades nii kesklinnas kui järveäärsetes parkides. Zürichi linnast paistavad nii Alpid kui Juura mäed. Mägede lähedus aga ei tähenda, et maratonirada oleks mägine. Korraldaja lubab lauget rada, mille kõrguste suurim erinevus on maksimaalselt 30 meetrit. Meeste rajarekord on 2:07 ja naistel 2:25, mis mõlemad on joostud aastal 2013.

Zürichi linn on rajatud 9. sajandil Fraumünsteri kloostri ümber. Linn on rahvusvahelise tähtsusega finantskeskus ning ka Šveitsi tööstuskeskus. Zürichis on palju kõrgkoole ning siin on elanud teiste hulgas selliseid kuulsusi nagu Albert Einstein ja Vladimir Lenin.
Linna suurimateks vaatamisväärsusteks peetakse Paradeplatzi, kirikuid Grossmünster, Fraumünster ja Püha Peetruse Kirik, samuti Zürichi loomaaeda, mitmeid linna parke, kunsti- ja disainimuuseumi ja palju muud.

Väga ilus rada linnas piki järve kallast

Zürichi maraton on populaarne spordisündmus, meelitades kohale paljusid sportlasi igast maailma nurgast. 42,195 km pikkune distants algab ja lõpeb Zürich Mythenquail, Hafendammi sadama juures, läbides peale Bahnhofstrasse, Bellevue, Quaibrücke ja piki Zürichi järve veel mitmeid teisi kauneid kohti linnas.

Maratoni start antakse 19ndal aprillil kell 8:30 ning starti oodatakse umbes 10 000 jooksjat.
Pühapäeva varahommikul starti minekuks ei ole vaja hotellist kaugele minna. Nimelt asub hotell 1,4 kilomeetri kaugusel stardist ja finišist, mis on ideaalne hommikuseks soojenduseks või finišist koju naasmiseks.

Tasemel korraldus

Maratoni registreerimistasus sisaldub muu hulgas:
• Maratoni T-särk (Icepeak)
• Vautšer pasta party´le
• Medal
• Rinnanumber
• Kiibi rent
• Toitlustus rajal
• Tasuta linnatransport maratoni päeval
• Stardikott sponsorite kingitustega jpm

Rajal on 12 teeninduspunkti, millest igaühes jagatakse vett ja spordijooki, mitmetes punktides banaani, PowerBar’i energiageele ja –batoone ja kahes viimases ka Pepsit. Samuti on võimalus end veega värskendada.
Traditsiooniliselt on rajal ühtlast tempot hoidmas ja grupile tuge pakkumas ka tempomeistrid – aja jooksmiseks vahemikus 3:00 kuni 5:30 (v.a. 5:15) on iga 15 minuti järel üks või mitu „jänest“.

Reis koos Jooksupartneriga

Zürichisse kohale lendame reedel, 17. aprillil, tagasilend esmaspäeval, 20. aprillil.
Majutuskohaks on luksuslik nelja tärni hotell Sheraton Zürich Neues Schloss Hotel, kus viibime 3 ööd: 17.- 20. aprillini.

Reisi hind on 385 eurot, mis sisaldab majutust, maratonile registreerimist, kohalikku linnamaksu. Kaasas on ka Jooksupartneri treener, kes viib kohapeal läbi ühise soojendustreeningu ja on nõu ja jõuga abiks. Lennupiletid ei sisaldu reisi hinnas, need palume osalejal ise osta. Reisi hinnas ei sisaldu ka toitlustust ega kohaliku transpordi kulu.

Oma osalemissoovist teata palun hiljemalt 10ndaks veebruariks klubi@jooksupartner.ee
Kohtade arv on piiratud!

Sinuga jooksurajal,
Jooksupartner