Logo
Avaleht > Uudised > 

Tule Antwerpeni Maratonile!

Tule Antwerpeni Maratonile!

 Antwerpen – suursugune sadamalinn

Antwerpen on sadamalinn Belgias ja elanike arvult Belgia suurim linn, mis asub Schelde jõe ääres. Olles ka teemandikaubanduse keskus, on Antwerpen üks maailma tähtsamaid sadamalinnu. Linnaõigused sai Antwerpen aastal 1291.
Peamised vaatamisväärsused Antwerpenis on Euroopas ainulaadne 7-löövine katedraal, mis oma 123 meetri kõrguse torniga on Belgia suurim gooti stiilis ehitis, renessanss-stiilis raekoda, kuningaloss, Rubensi maja ja Antwerpeni Kuninglik Kaunite Kunstide Muuseum.

10 Miili ja Maraton
Antwerpeni Maraton on tuntud oma kiire ja lauge raja poolest, pakkudes suurepärast võimalust joosta isiklikku rekordit. Rada algab Linkeroeverilt, tõlkes vasak jõe kallas, mis on Antwerpeni linnas asuv ala Scheldti jõe kaldal. Jooksu finiš on Grote Marktil, Raekojaplatsil vanalinna südames ekstravagantse Raekoja ja paljude täiuslike gildihallide ning kohvikute ja restoranidega.

Antwerpenis saab 22. aprillil joosta nii maratoni kui ka 10 miili jooksu.
Antwerpeni Miilil ja Maratonil osaleb ligi 40 tuhat inimest, kellest enamus jookseb miili distantsil. 2017.a finišiprotokollis on maratonidistantsil 2000 lõpetajat. Lõpetajate hulgas on ka oma esimese maratoni jooksnud Antwerpeni linnapea, kes kirjeldas oma kogemust nii: „Antwerpeni maratoni jooksmine oli üks ilusamaid kogemusi mu elus. Väga kaua aega ma ei uskunudki, et suudan maratoni läbida, kuid kui sa näed, et treenime tasub ära, siis on see tohutu motivatsioon. Usun, et kõik, kes tavaliselt osalevad Miilil, võivad samuti võtta eesmärgiks läbida Maraton – võib-olla võib minu imeline hetk olla ka sinu imeline hetk!“

Tasemel korraldus

Korraldaja peab oma põhiliseks tugevuseks joogipunktide rohkust – rajal on palju meeleolu- ning joogipunkte, lausa iga 2.5km järel. Samuti saab kasutada võimalust panna lauale välja oma isiklik jook.

Rajal on jooksjal abiks ka tempomeistrid – finišiaja 3:00-5:00 vahemikus iga 15 minuti järel. Erinevaid finišeerimise aegu tähistavad erinevat värvi õhupallid. Samuti on värviliste õhupallidega tähistatud stardikoridorid. Antwerpeni Maratoni korraldaja ei jaga jooksjaid stardikoridoridesse, vaid kehtib ausa mängu põhimõte, kus igaüks saab valida stardikoha vastavalt oma kavandatud lõpuajale. Maratoni rada on avatud 5 tundi ja 30 minutit.

Maratoni registreerimistasus sisaldub muu hulgas:
• Personaalne eesnimega rinnanumber
• Kiibi rent ja ajavõtt
• Toitlustus rajal – joosgipunktid iga 2.5km järel
• Pakihoid – kott toimetatakse stardist finišisse
• Medal
• Massaaž finišis

Reis koos Jooksupartneriga

Antwerpenisse kohale lendame reedel, 20. aprillil, tagasilend esmaspäeval, 23. aprillil.
Majutuskohaks on nelja tärni hotell Hilton, mis asub 300m kaugusel maratoni finišist ning 1,5 km kaugusel stardist ning kus viibime 3 ööd.
Reisist osasaamiseks ei pea kuuluma Jooksupartneri klubisse.
Maratoni/10miili paketi hind on 390 eurot.
Maratoni/10miili paketi sisaldab:
- Majutust koos hommikusöögiga 2-kohalises toas hotellis Hilton
- Maratoni registreerimistasu
- Kohapealset soojendustreeninguid ja abi/tuge Jooksupartneri treenerilt Margus Pirksaarelt
- Maailma parimaid võistlus- ja reisikaaslasi!

NB! Lennupiletid ei sisaldu reisi hinnas, need palume osalejal endal osta Brüsselisse. Brüsselist liigume Antwerpenisse rongiga.

Registreerumiseks kirjutada palun: klubi@jooksupartner.ee
Kohtade arv on piiratud!

Sinuga jooksurajal,
Jooksupartner